Naše akce

 

 

 

 

Míčový trojboj

V období  babího léta sportujeme s míčky a míči na školní zahradě. Zkoušíme si hod horním a dolním obloukem, hod na cíl, kop do  brány, učíme se dodržovat pravidla her i bezpečnosti při sportování.   

Hledání skřítka Podzimníčka

Celoškolková akce, při které si děti  vytváří své lampiónky  a s rodiči se za setmění  vydávají na pouť a hledají světýlka a překvapení od skřítka PODZIMNÍČKA. Máme tak podzimní zpívání s kapelou.

 

 

 


                             

                  Návraty do školky 
Na začátku listopadu se děti co navštěvují první třídu vrací zpět za námi do                školky na jedno odpoledne podělit se s námi o své  první školní úspěchy

           

 

 Příchod Vánoc

Prožíváme společně období Adventu, přijde k nám MIKULÁŠ s čertíkem a andílkem, překvapí nás od nich „kouzelný košík s dárečky. Trénujeme koledy v tělocvičně s kapelou. 

Společná předvánoční chvilka

Chystáme pohoštění, připravujeme dárečky, abychom prožili hezké  dopoledne plné překvapení u vánočního stromečku a odpoledne s rodiči při společném setkání u zpěvu koled.


Období Tří králů

Děti v rolích Tří králů vítají nový rok.


 

 

Masopustní Rej

Těšíme se na veselý masopustní karneval u nás ve školce a nosíme si své masky.


 

         Mařena

S paní Zimou se loučíme společným vynášením “Mařeny“, vyrábíme s dětmi mávátka a zpíváme jarní písníčky s naší kapelou Drnkotou.

 

 


     Olympiáda

Pořádáme Olympijské hry , se vším co k tomu patří: nástup sportovců se svými vlajkami v 6-ti týmech , pozdrav v pěti jazycích  - dle pěti kruhů a kontinentů, slavnostní ceremoniál zapálení olympijského ohně, slib všech sportovců o čestném průběhu her a slavnostní zakončení olympijských her spojené s předáním medailí a diplomů.

 

 


Den bezpečnosti

Zpravidla v  měsíci dubnu se z nás stávají řidiči a na koloběžkách a učíme se a opakujeme pravidla bezpečného provozu v dopravě. Na několika stanovištích se děti učí poznávat zvuky záchranných složek, jejich čísla, jezdí kolem překážek a plní různé úkoly

 

 

 


Den pro maminky

Další společná chvilka s Vámi - rodiči. Připravujeme překvapení, pohoštění, dárečky a oslavíme radostně den matek.

 


   

       Poslední zvonění

Ke konci školního roku se loučíme s dětmi  odcházejícími do ZŠ „posledním zvoněním a šerpováním“ spojeným s odpoledním zpíváním u „ohníčku“ a opečení buřtů společně s Vámi rodiči.

 

 


Tvůrčí dílny

Děti pracují celoročně s keramickou hlínou a dalším výtvarným  a tvůrčím materiálem a stalo se dobrou tradicí, že v rámci tzv.: „TVŮRČÍCH DÍLEN“ ( v určených odpoledních hodinách) se rodiče rádi zapojují nejen při práci s keramikou ale i jiným netradičním výtvarným materiálem a technikami.

 

 

 


Kultura v MŠ

Osmkrát do roka se děti obohacují o kulturní zážitek zpravidla v naši tělocvičně


 

Těšíme se do školy

S předškolními dětmi  v období před zápisy navštěvujeme  základní školy  v našem okolí, kde je pro ně vždy připravena zajímavá ukázková hodina. Často se zde setkáme s kamarády , kteří chodili s námi do školky

 

 


Naši malí muzikanti

Děti staršího věku mají možnost podle přání hrát na „čtyřkomorové harmoničky“ lidové písničky


Drnkota

Při školních a společenských akcích s rodiči rádi muzicírujeme s naší kapelou „DRNKOTOU“ – zpěv, kytary, housle, flétna, tenorová flétna , rytmické nástroje.

 

 


 

Výlet

Na den dětí  vyjíždíme s dětmi na  výlet do přírody za zvířátky.

 


Projektový den

Vrcholem naší celoroční tvůrčí činnosti OD ROKU 2023" PROJEKTOVÝ DEN". Počátkem června vyzdobíme zahradu, kde si společně s rodiči užijeme hravé a spotrovně-soutěživé odpoledne.